zaprezentowania jakiegoś przedstawienia czy układu. Taniec rewiowy jest jednym z rodzajów tańca, które można bez wątpienia zakwalifikować jako pokazowe. Sam termin rewia oznacza widowisko teatralne, które jest przedstawieniem typowo rozrywkowym i składa się z elementów humorystycznych wykorzystujących elementy tańca oraz piosenki. Taniec rewiowy można przyrównać do współczesnych musicali, gdzie obydwie te formy mają wiele wspólnego. Rewia taneczna łączy w całość elementy tańca, muzyki oraz słowa, ale w przeciwieństwie do musicali nie przewija się tam jeden główny wątek. Sam taniec rewiowy bywa także nazywany musicalowym. Pokaz tańca rewiowego jest z pewnością wartym uwagi widowiskiem, które poza tańcem łączy w sobie także inne elementy sztuki scenicznej, wymaga więc wielu przygotowań od występującej grupy.
Występy zespołów taneczno-wokalnych na weselach
Zespoły muzyczne oraz grupy taneczne często występują na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych, w tym także podczas wesel. Pokazy taneczne wraz z kapelą muzyczną stanowią niesamowitą atrakcję dla zaproszonych gości. Grupy taneczne często składają się z grupy dziewczyn, które pracują również jako fordanserki zachęcając gości weselnych do zabawy. Występy grup wokalno-tanecznych na weselu stanowią niesamowite widowisko zapewniając gościom niezapomniane przeżycia. Grupa taneczna przygotowuje się odpowiednio do danego rodzaju wesela, w zależności od tego, czy jest ono bardziej eleganckie i oficjalne, czy utrzymane bardziej w stylu ludowym. Grupa taneczna na weselu zajmuje się nie tylko pokazowym tańcem, ale później także angażuje gości w różnego rodzaju konkursy i zabawy występując w roli fordanserek. Zespoły muzyczno-wokalne z live bandem odpowiadają za oprawę muzyczną tańców pokazowych tworząc tym samym wspaniałe widowisko łączące wiele różnych elementów. Korzystanie z usług zespołów muzycznych oraz grup tanecznych w organizacji wesela jest dość częstą praktyką.
Taniec kankan
Grupy taneczne wykonujące różnego rodzaju tańce pokazowe często posiadają spory repertuar, jeśli chodzi o występy taneczne. Taniec pokazowy nie ogranicza się do tylko jednego rodzaju tańca, ponieważ może korzystać z różnych układów tanecznych pochodzących z wielu części świata. Jednym z rodzajów tańca, który idealnie nadaje się jako taniec pokazowy, jest kankan. Kankan jest francuskim tańcem wychodzącym się z dziewiętnastego wieku, któremu towarzyszy bardzo szybka i skoczna muzyka. Podczas wykonywania kankana tancerki korzystają z różnych figur akrobatycznych, takich jak szpagat, gwiazda czy wyrzut wyprostowanej nogi do góry. Kankan z pewnością należy do tańców bardzo dynamicznych, wymagając od przedstawiających go tancerek dobrej kondycji fizycznej. Pokazy taneczne kankana są z pewnością jednymi z bardziej widowiskowych tańców, które bywają chętnie wykorzystywane w różnych przedstawieniach teatralnych. Kankan jest idealnym przykładem tańca pokazowego, który łączy w sobie także elementy sztuki scenicznej.
Instrumenty wykorzystywane przez zespoły muzyczne
Występ zespołu muzycznego na żywo oraz pokazy taneczne wykonywane przez grupę taneczną są z pewnością dobrym pomysłem na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych, weselach, oficjalnych bankietach czy spotkaniach firmowych. Zespół muzyczny występujący na żywo korzysta z różnego rodzaju instrumentów, żeby zapewnić jak najlepszą oprawę muzyczną dla tancerek wykonujących pokazy taneczne. Przykładowymi instrumentami wykorzystywanymi przez grupę muzyczną są gitary elektryczne, gitary basowe, saksofon czy perkusja i organy. Występy muzyczne na żywo wiążą się z licznymi przygotowaniami zespołów wokalno-tanecznych z live bandem, gdzie samo przygotowanie instrumentów i właściwe ich podłączenie jest istotnym zadaniem, które musi być prawidłowo wykonane żeby sam występ przebiegł bez niespodziewanych problemów. Innymi instrumentami używanymi przy występach muzycznych z grupą taneczną mogą być pianino oraz keyboard. Instrumenty wykorzystywane przez zespół muzyczno-taneczny mogą się różnić w zależności od rodzaju występu i przedstawianych tańców pokazowych.